1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Atık Su Arıtma
  4. /
  5. Genişletme modülleri

Genişletme

Küçük atık su arıtma tesisleri için

Temizleme performansına ilişkin artan talepler varsa, iki arıtma sistemimiz KLARO ve KLARO One, ek temizleme aşamalarını içerecek şekilde genişletilebilir.

Nitrojen Çıkarma

Fosfat Çökeltme

Karbon Dozajlama

Hijyenizasyon

Yeniden Kullanım

WEB Monitor

ge-1
ge-2
ge-3
previous arrow
next arrow

Azot Çıkarımı

Kanalizasyon arıtma tesisinde nitrojen giderimi, nitrifikasyon ve denitrifikasyon gibi biyolojik süreçler yoluyla gerçekleşir. SBR sistemlerimizde özel bir temizleme programı ile bu işlemler aynı durultucuda verimli bir şekilde gerçekleşebilir. Bu şekilde, atık sudaki amonyum (NH4-N) veya toplam nitrojen (Nges, Nanorg, …) gibi parametreler spesifik olarak azaltılır.

Faydaları

Fosfat Çökeltme

KLARO P Modülü ile

Atık suda bulunan fosfatın bir kısmı bakteriler tarafından emilir. Kimyasal çökeltme yardımı ile kalan fosfat minimuma indirilebilir. KLARO P modülleri ile bu kolay ve güvenilirdir. Kontrol kabinindeki bir dozlama pompası otomatik olarak ve spesifik olarak bir çökeltiyi doğrudan aktivasyon tankına dozlar. Bunun için sadece küçük miktarlar gereklidir. Çökeltici, fosfatla birlikte, çamurla birlikte konteynere iyice yerleşen çözünmez bir bileşik oluşturur. Gereksinimlere bağlı olarak, farklı modül boyutları ve kapsamlı aksesuarlar sunuyoruz. Süreçte P değeri ölçülebilir ve gerekirse kontrol aracılığıyla doz ayarlanabilir. Bu yöntemle Ptot <1 mg / l sınır değerleri tutulabilir.

Faydaları

ge-1
ge-2
ge-4
previous arrow
next arrow

Karbon Dozajı

KLARO C Modülü ile

ge-5
ge-1
ge-2
previous arrow
next arrow

Besin eksikliğini telafi etmek için aktivasyon aşamasına karbon eklenebilir. Bu, aşırı düşük yük aşamalarında veya elverişsiz bir atık su bileşimi durumunda sorunu çözebilir.

Kontrol kabinindeki bir dozaj pompası ile otomatik ve spesifik olarak doğrudan havalandırma tankına özel bir besin solüsyonu dozlanır. Bunun için sadece küçük miktarlar gereklidir. Besin çözeltisi tamamen biyolojik olarak parçalanabilir. Gereksinimlere bağlı olarak, farklı modül boyutları ve kapsamlı aksesuarlar sunuyoruz. Doz, kontrol aracılığıyla ayarlanabilir.

Bu yöntemle aylarca hiç kanalizasyon olmasa bile istenilen miktarda aktif çamur sistemde stabil tutulabilir. Veya doğal bir C eksikliği ve N fazlalığından kaynaklanan eksik denitrifikasyon durumunda, arıtma hedefine ulaşmak için dengesizlik telafi edilebilir.

Faydaları

Atık Su Dezenfeksiyonu

İyi işleyen bir biyolojik arıtma, atık suda bulunan dışkı mikroplarını önemli ölçüde azaltır (yaklaşık 1000 kat). Sonraki ilave bir dezenfeksiyon aşamasıyla, kalan mikroplar en aza indirilebilir. Bunun için iki alternatif teknoloji sunuyoruz: UV ışığı ile dezenfeksiyon veya klorlama.

KLARO UV modülü ile dezenfeksiyon

Ultraviyole ışığın (UV) kullanımı, etkili ve kullanıcı dostu bir işlemdir. UV ışığı DNA’nın yapısını yok eder ve virüsleri ve bakterileri kalıntı, zararlı yan ürünler veya koku olmadan saniyeler içinde etkisiz hale getirir.

KLARO UV modülleri bir dalgıç pompa, paslanmaz çelikten yapılmış bir UV reaktörü ve bir balasttan oluşur. KLARO, çeşitli ebat ve tasarımlarda UV sistemleri sunmaktadır. Bunlar bir tanka monte edilebilir veya teknik bir odada kurutulabilir. Çalışma modu zaman ayarlı veya seviye kontrollü olabilir.

Faydaları

ge-5
ge-1
ge-2
previous arrow
next arrow

KLARO e-klorlama modülü ile dezenfeksiyon

Drenaj suyuna klor eklenmesi, sağlam ve güvenilir bir dezenfeksiyon yöntemidir. Klor, bakteri hücre duvarından geçer ve mikroorganizmaları öldüren enzimleri yok eder. Ayrıca klor depo etkisi ile atık suyun kirlenmesini engelleyebilir.

KL e-klorlama modülü, Almanya’da kullanılan geliştirdiği bir sistemdir. Bir sensör ünitesi, bir dozaj ünitesi ve bir klor kontak tankından oluşur. Piyasada bulunan klorlu ağartıcı, dezenfektan olarak kullanılır. Sensör ünitesi, tam ters gibi hassas dozajlama sağlar. Bu şekilde, aynı zamanda minimum kalıntı klor içeriği ile son derece etkili dezenfeksiyon elde edilir.

Faydaları

Yeniden Kullanım

KLARO yeniden kullanım modülü ile

Yeniden kullanım modülü, atık suyun yeniden kullanılması için KLARO tarafından şirket içi bir geliştirmedir. Modül iki aşamadan oluşur: hızlı kum filtreleme (kum filtre modülü) ve dezenfeksiyon (e-klorlama modülü). Arıtılmış su doğrudan klorla temas tankında saklanır. Sanayi suyu çoğunlukla sulama için kullanılmaktadır. Yeniden kullanım modülü, maksimum yaklaşık 50 kişiye kadar daha küçük sistemler için uygundur. Ülkemizde yaygın olan yağmur suyu sarnıçlarına mantıklı bir alternatif olduğu daha çok kuru ve sıcak ülkelerde kullanılmaktadır.

Faydaları

Kum Filtrasyonu

KLARO kum filtresi modülü ile

Kanalizasyon arıtma tesisi drenajındaki asılı maddeyi daha da uzaklaştırmak için akış aşağı bir kum filtresi kullanılır. Genellikle bir “polis filtresi” veya ek bir güvenlik seviyesi olarak da planlanırlar.

KL kum filtreleme modülü, biyolojik olarak arıtılmış atık suyun hızlı kum filtrasyonu için kendi geliştirdiği bir sistemdir. Bu, çift katmanlı bir filtre ortamından pompalanır, böylece katı maddeler tutulur. Filtre daha sonra bir geri yıkama aşamasında temizlenir ve toplanan katılar durultucuya geri gönderilir. KLARO kum filtresi modülümüzün özelliği, küçük, kompakt tasarımı ve kendi kendini temizleme veya ters yıkama yeteneğinde yatmaktadır.

Kum filtresi modülü, maksimum yaklaşık 50 PE’ye kadar daha küçük sistemler için uygundur.

Faydaları

KLARO Web Monitor

Akıllı uzaktan izleme

KLARO WebMonitor®, bakım şirketlerinin ve operatörlerin, nerede olurlarsa olsunlar küçük atık su arıtma tesislerini çevrimiçi olarak izlemelerini sağlayan bir internet portalıdır (www.klaro-webmonitor.eu). Küçük atık su arıtma tesisi günlük olarak sorgulanır ve bir sorun varsa otomatik olarak rapor eder – kesinlikle!

KLARO WebMonitor® yasal olarak öngörülen günlük kontrolleri devralır ve sistem verilerini ayda bir otomatik olarak kaydeder. Operatör böylece izleme yükümlülüklerinden kurtulur.
Sistemde bir arıza olması durumunda, KLARO WebMonitor® arıza mesajını anında sistemde kayıtlı adreslere SMS veya e-posta yoluyla bildirir.
Bir sonraki adımda, iş ortağı, İnternet portalı üzerinden sistem kontrolünü çağırarak sistemi anında ve aktif olarak etkileyebilir Seyahat süresi ve maliyetleri ortadan kaldırılır ve operatöre doğrudan ve hızlı bir şekilde yardım edilir. Tüm olaylar otomatik olarak KLARO WebMonitor®’a kaydedilir ve indirilebilir hale getirilir.

0 +
Dünya Çapında Kullanıcı
0 +
Ülkede
0
Uzman çalışanıyla