Büyük hacimli atık suyun verimli arıtımı için özelleştirilmiş çözümler

İşte bu noktada güçlü yönlerimiz devreye giriyor

Siteler, ticari projeler, oteller, restoranlar, köyler ve 500 kişi üzeri tüm kullanım alanları için kullanabileceğiniz ürünlerimiz ile atık su sorunlarınıza uygun bir çözüm bulacaksınız.Günlük atık su hacmi 150m3 veya daha fazla olan uygulamalar için özel olarak tasarlanan AAA atık su arıtma tesisi. Dünya çapında çok çeşitli yerler için güvenilir bir çözümdür.

Sistemlerimiz etkileyici performansları ve çok yönlülükleri ile karakterize edilir. AAA atık su arıtma teknolojisi son derece güvenli ve sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda geniş bir uygulama yelpazesinin özel gereksinimlerine uyum sağlama konusunda son derece esnektir. Endüstriyel tesislerden belediye tesislerine kadar AAA, atık su arıtımında yeni standartlar belirliyor. AAA'ın verimliliği, en son teknolojinin ve atık su arıtma tesislerinin geliştirilmesinde uzun yıllara dayanan deneyimin sonucudur. Ayrıca ortaklarımızın bireysel gereksinimlerini karşılamak için sistemi çeşitli ek modüllerle daha da optimize etme seçeneğini de sunuyoruz.

750 m³ Üzeri
Özel Proje Çözümleri

Sizin için çevrenize duyarlı en iyi çözümler

İster ticari, ister özel kullanım olsun; 500'den daha fazla kullanıcıya sahip evsel atık sulara yönelik kanalizasyon arıtma tesisleri; tavizsiz müşteri yakınlığı, yeterlilik ve deneyim gerektirir. İlk temastan projenizin başarıyla tamamlanmasına kadar her zaman yanınızdayız. Çünkü tek hedefimiz sizin memnuniyetiniz ve bozulmamış bir doğa için atık suyun en iyi şekilde arıtılmasıdır.

AAA'ın avantajları ve gerçekleri

GÜÇLÜ

GÜVENLİ

BİREYSEL

VERİMLİ

Tamamen aerobik SBR tekniği -
1.500 m³'e kadar sektöre özel

Pazar liderinden kanıtlanmış teknoloji -
kokudan tamamen kurtulmak için

Alman pazar lideri KLARO'nun Türkiye yetkili distribütörü olarak, 10.000 kullanıcıya kadar segmentte, durultma odalarının tamamen havalandırılmasıyla Klaro MAX teknolojisinin benzersiz avantajlarını sizlere sunabiliyoruz. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, mümkün olan en kolay ve en sağlam parçalara indirgenmiş bu teknoloji, sizi yalnızca kokudan tamamen kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda minimum işletme ve bakım maliyetlerini de garanti eder.

KLARO WebMonitor

Akıllı Uzaktan Kumanda Sistemi

KLARO Webmonitor, bakım şirketleri ve operatörlerine nerede olurlarsa olsunlar ufak çaplı su arıtma tesislerini çevrimiçi kontrol
edebilme imkanını sağlayan bir internet portalıdır. Ufak çaplı atık su arıtma sistemleri her gün gözlemlenir ve yanlış giden bir durum
olduğunda raporlar hazırlanır.

Biological SBR-treatment process

Clarification through biological purification

1.Havalandırma

Ham atık su tesisin biyoreaktörüne beslenip biyolojik olarak arıtılmaktadır. Biyoreaktör tabanındaki şerit difüzörler, tüm biyoreaktörün yeterli şekilde havalandırılmasını ve karıştırılmasını sağlar. Bunun için gerekli hava, makine dairesindeki döner pistonlu kompresör tarafından üretilir. Havalandırma genellikle aralıklı olarak gerçekleşir. Böylece mikroorganizmalara atık suyun verimli bir şekilde arıtılması için optimum düzeyde oksijen sağlanır. Denitrifikasyon için karıştırma, kısa havalandırma dizileri ile sağlanır.

2.Sedimantasyon

Havalandırmayı, çökelme aşaması olarak da bilinen sedimantasyon takip eder. Bu aşamada reaktörün içeriği sakinleşir ve aktif çamur çöker. Sedimantasyona zarar vermemek için, gelen ham atık su ön depolama tankına (tek hatlı sistemler) veya ikinci biyoreaktöre (iki hatlı sistemler) yönlendirilir.

3.Geri yıkama ve boşaltma

Belirli bir süre sonra temiz su ile çamurun ayrımı o kadar netleşir ki, deşarj başlayabilir. Dekantördeki askıda katı maddelerin çıkış suyuna ulaşmamasını sağlamak için her deşarj öncesinde basınçlı hava lifti yardımıyla geri yıkanır. İçerikler biyoreaktöre geri pompalanır. Daha sonra kelebek vana açılır ve temiz su biyoreaktörden yerçekimi ile dışarı atılır.

4.Çamur dönüşü

Temizleme işleminin son adımında fazla çamur uzaklaştırılır. Oluşan fazla aktif çamur, bir çamur pompası aracılığı ile biyoreaktörden çamur depolama tankına yönlendirilir. Bu işlem tamamlanır tamamlanmaz sürekli akan ham atık su biyoreaktöre geri döner. Tek hatlı sistemlerde ön depolama tankı da boşaltılır ve havalandırma ile arıtma süreci yeniden başlar.

.

0 +
Dünya Çapında Kullanıcı
0 +
Ülkede
0
Uzman çalışanıyla