Suyu yeniden kullanın!

Evinizde kullandığınız suyu arıtın, bahçenizi sularken yeniden kullanın!

Hem maliyetlerinizi düşürün hem doğaya yardım edin…

klaro su arıtma, su atırma, su ayrıştırma, foseptik, su geri dönüştürme, evde kullanılan suyun bahçede yeniden kullanımı, klaro izmir, klaro türkiye, 

KLARO blue.cycle®

Kullanılan suyun geri kazanılması
Günümüzde atık suyun beraberinde getirdiği en önemli sorun arıtılan suyun kullanımı için çeşitli çözümler bulmaktır. Amacımız arıtma sisteminde kullanılan bu suyun direkt olarak kullanılabilmesini sağlamaktır, örn: bahçe sulamada kullanmak. KLARO blue.cycle®, KLARO’nun uzun süren ve yoğun araştırmalar ve geliştirmeleri sonucunda ortaya çıkmıştır ve suyun dezenfektasyonu, yeniden kullanımı için yapılmış ve atıksu arıtma sistemlerine ek olarak kurulabilecek şekilde tasarlanmıştır.
Eğer atık su arıtımından çıkan suyu doğrudan tekrar kullanmak yerine istediğiniz zaman yeniden kullanılmak üzere depolamak istiyorsanız, o zaman dezenfekte etmeniz gerekiyor. (Su depoda olduğu sürece e.koli bakterileri tekrar tekrar çoğalacaktır.) Ve iki şekilde dezenfekte edebiliriz:
- Klor ile
- Ultraviyole ışıkla
Klorlama tüm dünyada, atık suda bulunan patojenlerin öldürülmesi ve tekrar ortaya çıkmasını engellemek için uzun vadeli bir çözüm olarak belirlenmiş en güvenilir metoddur.

Biliyor muydunuz?

Dünya genelinde her insanın hesaplanan ortalama su tüketimi atık su arıtma sektöründe 150 litre günde olarak hesaplanıyor!

Evet, ülkeler ve durumlara göre değişiklikler olabilir ama her birimiz büyük miktarlarda su kullanıyoruz! Klasik sistemde öncelikle bu suyu çok para ödeyerek satın alıp tüketiyor, ardından foseptik tankına veriyoruz. Bu daha sonra vidanjör tarafından boşaltılıyor ve bunun için tekrar para ödüyorsunuz. Bahçenizi sulamak için de taze suyu pahalı para ödeyerek satın alıyorsunuz.

BU BÖYLE OLMAMALI!

KLARO'nun Suyu yeniden kullanımıyla ilgili birçok yol hakkında bilgi edinin! Ve bu arada güzel ülkemizi temiz tutmaya çok iyi bir katkıda bulunmuş olursunuz!

Temizleme

Klorlama

KL reuse

KL yeniden kullanım modülü onaylanmış KL kum filtrasyonu ve KL klorlama aşamalarını kullanır. Bu aşamaların kombinasyonu, arıtılan suyun sulama gibi alanlarda tekrar kullanılabilmesi için optimum arıtma sürecini sağlar. İkincil atık su öncelikle KL kum filtresiyle filtrelenir ardından KL klorlama ile dezenfeksiyon tankında kimyasal dezenfeksiyonu gerçekleşir. Askıdaki katılar bertaraf edilir ve E.coli yok edilir.KL e-klorlama

KL e-klorlama sistemi özellikle büyük çaplı uygulamalar için tasarlanmıştır ve 500 kişiye kadar tek modülle çalışabilir. Modül, gerektiğinde klor dozunu aktive eden elektrotlar kullanır. Bu sistem kumandaya bağlı değildir ve dezenfeksiyon tankının üzerine kurulur. KL e-klorlama, SBR sisteminin veya devamlı işleyen bir sistemin kurulmasının ardından monte edilebilir.

 

KL reuse

KL e-klorlama