Ayırma Teknolojisi

KLARO Hafif Sıvı Ayırıcı / Yağ Ayırıcı
Güçlendirme Seti

KLsepa.blue, KLsepa.compact hafif sıvı ayırıcılarında kullandığımız ayırma ünitesidir. Bu ünite  ile ayırıcı için gerekli tanka zaten sahip olan ve yeni bir tane yapmak istemeyen müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz.

Bileşenler

Tank Geometrisi

Süreç

slider-1
slider-2
previous arrow
next arrow

BİLEŞENLERİ

KLARO ayırma teknolojisi o kadar esnektir ki prefabrike beton veya CTP kaplarda kullanılabilir. Bunun için size KLsepa.blue yükseltme kitini (sınıf II, litre başına 100 mg artık yağ) veya KLsepa.blue+ yükseltme kitini (sınıf I, litre başına 5 mg’dan az artık yağ) sunuyoruz. Birkaç parametre eşiliğinde yuvarlak ve kare kaplarda kullanılabilir.

  1. U parçası, NS 15’e kadar tek tip boyutta bileşen
  2. Yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış kılavuz çubuklar, isteğe bağlı birleştirme sepeti
  3. Fabrika darası alınmış şamandıra
  4. Dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmış giriş
  5. Dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmış drenaj

TANK GEOMETRİSİ

Aşağıdaki boyutlara karşılık gelen bir konteynere monte edildiğinde, sonuç EN 8581: 2002 + A1: 2004 ve EN 858-2: 2003 standartlarına karşılık gelen işlevsel bir ayırıcıdır. Kaplar ülkeye özgü düzenlemelere uygun olmalıdır.

NS'ye kadar Genişlik b [mm] DN [mm]
10 ≥ 1150 160
15 ≥ 1400 200
NS'ye kadar Çap Ø d [mm] DN [mm]
6 ≥ 1000 160
10 ≥ 1500 160
15 ≥ 2000 200

İŞLEVSELLİK

İyileştirme kiti takıldıktan sonra, aslında bir KLARO hafif sıvı ayırıcısı olduğundan, işlevsellikleri açısından komple sistemlerden farklılık göstermezler. Atık su, ayırıcıya girdiğinde daha düşük bir akış hızına doğru yavaşladığından, farklı maddelerin fiziksel özelliklerinden kaynaklanan doğal bir ayrışma başlar. Hafif sıvılar olarak da bilinen yağlar ve katı yağlar sudan daha düşük yoğunluktadır ve bu nedenle bir katman oluşturmak için birleştikleri su yüzeyine yükselir. Katılar ise daha ağırdır ve tankın dibinde toplanır.

EKİPMAN

KLARO ayırıcı yelpazesi, bazıları bir ayırma sistemini çalıştırmak için gerekli olan kullanışlı aksesuarlarla tamamlanmaktadır. Örneğin Almanya’da, hafif sıvı ayırıcılar için yasa gereği uyarı sistemleri ve harici bir numune alma şaftı zorunludur.

0 +
Dünya Çapında Kullanıcı
0 +
Ülkede
0
Uzman çalışanıyla