Paket Su Arıtma

Top modelimiz

Klaro ONE

Tamamen havalandırılmış. Aynı anda aerobik çamur stabilizasyonu ile SBR sürecini kullanan tek aşamalı, tamamen biyolojik bir atık su arıtma tesisi.

Çamur depolama ve tampon entegre edilmiştir. 

KLARO One sistemi 2015 yılından beri piyasada ve popülaritesi giderek artıyor. Klaro One, özellikle küçük sistem boyutları (1 ile 1.500 kişi), özel evler ve hassas mekanlar için uygundur. 

Tesisin herhangi bir ön işleme ihtiyacı yoktur. Gelen atık su hemen bir aerobik arıtmaya tabi tutulur.

Klaro ONE

Top modelimizin avantajları

Ekonomik

“Made in Germany” ile bakım maliyetlerimiz yok denecek az. Çünkü, atık su tanklarının içinde
  • Elektronik parça yok
  • Mekanik parça yok
  • Pompa yok

Çevre Dostu

Değerli suyumuzun yeniden kullanılabilmesinin yanısırsa % 100 Klaro One teknolojisi sayesinde

Kolay Kurulum

Yıllar içinde uygulanmış sistemlerle rafine edilen mühendislik çalışmaları sonucu

Atık su ile ilgili yasal düzenlemelere uyum sağlamak ister misiniz? Güzel ülkemizi temiz tutmaya katkıda bulunmak ister misiniz? Değerli suyun israf edilmesini istemezsiniz değil mi? Kıymetli suyunuzu tekrar kullanarak para tasarrufu yapmak ister misiniz? ÇOK İYİ! Tüm bunlar için Almanya'nın önde gelen markası KLARO, Türkiye'de size mükemmel çözümler sunuyor. - Made in Germany kalitesiyle - 30 yıllık deneyim ve 80 ülkede başarılı kullanımıyla!

Genişletme Modülleri

Gereksinimlere bağlı olarak KLARO One UP, KLARO genişletme modülleri ile de donatılabilir.

Genişletme Modülleri Hakkında Daha Fazla Bilgi

Küçük atık su arıtma tesisi ve atrık su arıtma teknolojisi

Sistem KLARO One

Yapı

Avantajlar

Proses

Performans

Testler, Sertifikalar

Referanslar

Yapı - Tek aşamalı SBR süreci

Septik tank, altta açık bir bölme ile sadece iki bölüme ayrılmıştır. Bölme, ön alanda kaba maddeyi geri tutar ve kısa devre akımlarını önler.

Her iki alan:

Avantajlar ve Özellikler

GÜÇLÜ

GÜVENİLİR

ESNEK

VERİMLİ

KLARO One SBR döngüsü süreç

1. Havalandırma aşaması

Ham atık su önce tesisin ön kısmına ulaşır ve hemen aerobik arıtmaya tabi tutulur. Zemindeki membran havalandırıcılar, tüm konteyner hacminin havalandırılmasını sağlar. Gereken basınçlı hava, harici bir kontrol kabinine takılan bir hava kompresörü tarafından üretilir. Havalandırma genellikle aralıklıdır. Bu havalandırma şunlara neden olur:

  • Aktif çamurun mikroorganizmalarına, metabolik aktiviteleri ve dolayısıyla kirletici maddelerin parçalanması için gerekli olan oksijen verilir.
  • Çamurun mineralizasyonu

2. Çökelme aşaması

120 dakikalık çökelme aşamasında havalandırma yoktur. Aktif çamur çökelebilir. Altta bir çamur tabakası ve üst kısımda temiz bir su bölgesi oluşur. Gelen ham lağım ön alanda tutulur.

3. Temiz su tahliyesi

Sistemin arkasındaki bir basınçlı hava kaldırıcı, temiz suyun bir kısmını depodan çıkarır. Krikonun özel yapısı

  • Temiz su katmanında oluşabilecek yüzen çamurun dışarı pompalanmasını engeller
  • Havalandırma aşamasında aktif çamurun sifona istenmeyen girişini giriş eğimi yardımıyla en aza indirir.
  • Ek bileşenler olmadan sistemde istenen minimum su seviyesine uyumu sağlar

Klaro One süreç

Sağdaki animasyon filmde KLARO One SBR sürecinin üç aşaması ve küçük atık su arıtma tesisinin en önemli bileşenleri anlatılıyor.

Performans

KLARO One sistemi ile, belediye kanalizayon arıtma tesislerine kıyasla mükemmel tahliye değerlerine ulaşılır. Test sonuçları ve dünya çapında çalışmakta olan ve düzenli olarak bakımı yapılan ve kontrol edilen binlerce sistemin sonuçları bunu doğrulamaktadır.

Sistem, EN 12566-3 uyarınca PIA test enstitüsünde uygulamada kapsamlı bir şekilde test edilmiştir.

Son Kullanma Değerleri

Atık Su Değerleri Çıkış Suyu Değerleri* Verimlilik
CSB 43 mg/l % 94,2
BSB5 7 mg/l % 96,0
NH4-N** 0,5 mg/l % 96,3

Nges**

7,9 mg/l % 87,0
Pges**

1,6 mg/l

0,4 mg/l*

% 80,0

% 95,1*

AFS 14 mg/l %96,3
*P yağışlı

EN12566-3’e göre pratik testin sonuçları:

Ek olarak, birkaç gönüllü “dayanıklılık testi” gerçekleştirildi:

İşlem Sınıfları

C Karbon indirgeyen tesisler
N Karbon bozunması ve nitrifikasyonu olan tesisler
D Karbon bozunması, nitrifikasyon ve denitrifikasyona sahip tesisler
+P Fosfat çökeltmeli tesisler
+H Sanitasyonu olan tesisler
Almanya’da, küçük bir atık su arıtma tesisi onaylandığında, yetkililer, tesisin çalışırken güvenli bir şekilde elde etmesi gereken tahliye sınıfını (“temizleme kalitesi”) belirtir. KLARO One sistemiyle, en yaygın proses sınıfları C, N ve D’yi kapsarız – ilgili sertifikalar ve onaylar mevcuttur. Bu, KLARO One sistemlerinin operatörlerinin de geleceğe hazır olduğu anlamına gelir: Gereksinimler daha katı hale gelirse, daha yüksek bir drenaj sınıfına geçebilirler. Bu arada: Avusturya, İsviçre ve diğer Avrupa ülkelerindeki gereksinimler de karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için ihracat departmanımızla iletişime geçin.

Sertifikalı güvenilirlik​

Çamur sürüklenmesini önlemek için, diğer şeylerin yanı sıra, KLARO ve KLARO ONE sistemlerimizde patentli kaldırıcı çözümleri getirdik. Krikoyu iyileştirmenin yanı sıra, doğru boyutlandırma önemlidir. Bu, harici giriş tepe noktaları gibi şok yüklerinin kolayca dengelenmesini sağlar. Böyle bir giriş tepesi modeli olarak, aynı anda iki küvetdrenajı kullanabilirsiniz (3 dakikada 400 L boşaltılır). KLARO ONE sistemi ile ekstra bir test yapmaya karar verdik. Bu testin amacı, aşırı hidrolik tepe yüklerinde bile, sistemden istenmeyen çamur yıkamasının olmadığını kanıtlamaktı. Bu amaçla, tam yük altında çalıştırılan 5 PE sisteminin test alanına 3 dakika içinde ilave 400 litre su eklenmiştir (aynı anda iki boş küvet simülasyonu). Drenaj kaldırıcımızın özel tasarımı sayesinde, drenajdaki su – en yüksek giriş sırasında ve ayrıca daha sonra pompalama işlemi sırasında – temiz kaldı. ONE sistemlerimizin aynı zamanda hidrolik zirvelerle de çalıştığını göstermek istiyoruz. Sonuç etkileyici: PIA sertifikası
KLARO One’ın prosedürü ve boyutlandırılması, mükemmel çalışmasına ve çamur sürüklenmesi gibi istenmeyen operasyonel sorunların önlenmesini sağlar – şimdi PIA tarafından da onaylanmıştır.
0 +
Dünya Çapında Kullanıcı
0 +
Ülkede
0
Uzman çalışanıyla